Įspūdinga kelionė į pajūrį

          Išvyka į pajūrį buvo suplanuota labai greitai: vos per dvi savaites. Gegužės 4-6 d. keliavome maršrutu Nida-Palanga-Klaipėda. Kartu vyko 43 mokiniai: 22 iš Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos ir 21 iš Vilniaus Saulėtekio vidurinės mokyklos. Kelionėje dalyvavo įvairių klasių moksleiviai - nuo šeštokų iki dvyliktokų.

 
           Išvyką sumanė ir organizavo dviejose mokyklose dirbanti geografijos mokytoja Asta Vaškevič, jai padėjo ir kartu vyko Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje dirbanti rusų kalbos ir etikos vyresn. mokytoja Teresa Kozak, Saulėtekio vidurinės mokyklos mokytojos Marija Ignatovič bei Liudmila Michailovskaja, padėjusios užtikrinti vaikų saugumą.
           Keliavome norėdami susipažinti su pajūryje įsikūrusiais lankytinais objektais, pamatyti Kuršių nerijos nacionalinį parką, pasigrožėti unikaliu kraštovaizdžiu, architektūros paminklais. Be to, siekėme, kad Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokiniai susipažintų bei susidraugautų su Saulėtekio vidurinės mokyklos mokiniais ir taip paskatintume dviejų ugdymo
įstaigų bendradarbiavimą.

 
Aplankėme Lietuvos jūrų muziejų, kur visiems didžiulį įspūdį paliko bestuburiai, žuvys, pingvinai, šiaurės jūrų liūtai, Kalifornijos jūrų liūtai, ruoniai, Juodosios jūros afalinos. Jūrų faunos ir gėrybių rinkiniuose yra virš 25 tūkst. eksponatų: koralų, kriauklių, vėžiagyvių, dygiaodžių, žuvų, paukščių, vėžlių, žinduolių.
           Neaplenkėme ir Juodkrantės, Raganų kalno - raganų, velnių ir Neringos legendų pasaulio, kurį puošia 81 ąžuolinė skulptūra. Nidoje visus sužavėjo Parnidžio kopa, apžvalgos aikštelė ir saulės laikrodis, pastatytas 1995-aisiais. Vieta jam pasirinkta neatsitiktinai, nes ji vienintelė
Lietuvoje, kur saulė teka ir leidžiasi nuo vandens paviršiaus. Klaipėdoje keliautojams labiausiai įsiminė Klaipėdos pilis, Danės krantinė, senamiestis bei Teatro aikštė.

    
            Kelionė buvo labai turininga. Visi gavo daug naujų žinių, pamatė gražių vaizdų, patyrė linksmų akimirkų ir susirado naujų draugų.

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos
rusų kalbos ir etikos vyresn. mokytoja Teresa Kozak,
                                                                                                      geografijos mokytoja Asta Vaškevič

 

2012-05-14
Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija ,Rinktinės 50, LT-09318 Vilnius
tel.: (8-5) 275 1961
faks.: (8-5) 275 1990
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188708224
Sprendimas: UAB Interneto svetainiu dizainas