Dėmesio, akcija! Nepirkime plastikinių maišelių, tausokime gamtą!

Š.m. gegužės 21 d. 12.00-14.00 Vilniaus rajone, Nemenčinės mieste, Švenčionių g. 18 (prie pašto) organizuojama maišelių mainų akcija. Akcijos tikslas – atkreipti pirkėjų dėmesį į vartojimo mažinimą, tuo pačiu saugant gamtos išteklius bei mažinant taršą atliekomis. Gyventojai yra kviečiami atnešti panaudotus plastikinius maišelius - 10 vienetų panaudotų plastikinių pirkinių maišelių bus pakeisti į vieną medžiaginį daugkartinio naudojimo pirkinių maišelį.

Plastikiniai maišeliai taip įsitvirtino mūsų gyvenime, kad nelabai įsivaizduojame gyvenimo be jų. Nedaugelis, eidami į parduotuvę pasiimame pirkiniams medžiaginį maišelį ar panašų tam tikslui tinkamą krepšelį.

Plastikiniai maišeliai į mūsų buitį pateko beveik prieš šimtmetį, jų pasirodymą lydėjo skambūs šūkiai, raginantys saugoti gamtą, nekirsti medžių popierinių pakuočių gamybai ir panašiai. Plastikiniai maišeliai yra lengvi, tvirti, atsparūs vandeniui, patogūs naudoti. Tačiau vis labiau pastebima darosi jų našta aplinkai. Plastiko žalą akivaizdžiai įrodo sąvartynas, išsidėstęs Šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Čia per pastaruosius 50 metų susikaupė apie 3,5 milijonų tonų šiukšlių: plastikinių butelių, žvejybos įrangos atliekų, pakuočių, žaislų, krepšių.

Skaičiuojama, kad Europoje vienas gyventojas per metus sunaudoja 113-850 vienetų plastikinių maišelių. Dažniausiai prekybos centre nemokamai ar už keletą centų įsygytas maišelis, panaudotas vieną ar keletą kartų, tampa atlieka, kurios kelio galas – sąvartynas. Ir tai geriausiu atveju. Dažnai pakelėse ar pamiškėse galime pamatyti besimėtančius plastikinius maišelius, kurie ne tik nepuošia gamtos, bet ir daro didelę žalą aplinkai. Plastikui sunykti reikia 100 metų ar daugiau. Jeigu maišelis yra palaidotas sąvartyne, kur jo nepasiekia šviesa ir deguonis, jis neyra. Irimo procesą taip pat stabdo drėgmė ir šaltas oras. Besimėtantys gamtoje plastikiniai maišeliai kasmet uždusina gausybę paukščių, banginių, ruonių ir jūros vėžlių. Dar šimtai tūkstančių jūros gyvūnų rimtai suserga, prariję medūza palaikytus polietileninius maišelius.

Daugelis pasaulio šalių imasi griežtų priemonių, stengdamosi sumažinti plastikinių pirkinių maišelių vartojimą – uždraudžiamas nemokamas jų dalijimas parduotuvėse, įvedamas pirkinių maišelio mokestis, sudaromos sąlygos pirkėjams atnešti plastikinius maišelius atgal į parduotuvę, kur jie būtų surenkami ir atiduodami sutvarkyti atliekų perdirbėjams.

Kviečiame visus Vilniaus rajono gyventojus taip pat nelikti abejingus mus supančiai aplinkai – nepirkime plastikinių maišelių, tausokime gamtą.

Organizuojama maišelių mainų akcija yra viena projekto „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą“, finansuojamo ES struktūrinių fondų lėšomis, veiklų.

Projektą įgyvendina:                                                                       Projekto partneriai:                                                                                                               

2012-05-14
Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija ,Rinktinės 50, LT-09318 Vilnius
tel.: (8-5) 275 1961
faks.: (8-5) 275 1990
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188708224
Sprendimas: UAB Interneto svetainiu dizainas