“Vilnojos” akmens skulptūrų parkas
M.Zdziechovskio g. 27, Sudervės k., LT-4042 Vilniaus r., tel.: (8~5)249 0346, tel./faks. (8~5)249 0347, mob. +370 686 00067+370 687 34244;  
www.vilnoja.eu
www.vilnoja.lt
www.stoneart.lt
el. paštas info@stoneart.lt

     “Vilnojos” akmens skulptūrų parkas yra bene vienintelis tokio pobūdžio atviras visuomenei tarptautinių simpoziumų meno muziejus Lietuvoje. Vilniaus apylinkėse, tik 1 km nuo unikalios rotondinės neoklasicistinės mūro bažnytėlės Sudervėje, vaizdingame Vilnojos ežero kraštovaizdyje parką, užimantį 4 ha teritoriją, įkūrė ir kasmetinius simpoziumus nuo 2001-ųjų pradėjo organizuoti meno mecenatas verslininkas Vidmantas Martikonis.
     „Simpoziumų tikslas - plėtoti akmens meną, garsinti mūsų šalies ir užsienio skulptorius, sudaryti jiems galimybes pažinti vieniems kitus, keistis idėjomis ir patirtimi, - teigia V. Martikonis, - Amerikiečių rašytojas Henry van Dyke yra pasakęs: „Naudokitės visais talentais, kokius tik turite: juk miškai būtų labai tylūs, jei juose čiulbėtų tik tie paukščiai, kurie tai sugeba geriausiai“. Siekiame, kad mūsų simpoziumai ir būtų tas „miškas“, terpė, kurioje galėtų atsiskleisti platus skulptorių „choras“ bei išryškėtų geriausieji talentai“, - sako simpoziumo rengėjas.
     “Vilnojos” akmens skulptūrų parkas mielai kviečia nemokamai jame apsilankyti ir maloniai praleisti dieną visus menui ir kultūrai neabejingus - mažus ir didelius, pavienius ir su šeimomis, mokinių klases ar bendraminčių grupes iš visos Lietuvos. Tai puiki galimybė ne tik susipažinti su granito akmens skulptūrų įvairove, menininkų vaizduotės neribotomis galimybėmis bei akmens apdorojimo specifika, bet ir neeilinė proga neskubant pasigėrėti ypatingai gražiu Vilniaus rajono apylinkių kraštovaizdžiu. Čia jaukiai susilieja ežero vanduo su obelų kalvelėmis ir meno kūriniais, o skirtingas apšvietimas – rasotą rytą, saulėtomis popietėmis ar saulėlydžio vakarais – kaskart žiūrovams siūlo įkvepiančiai netikėtų įspūdžių. Be to, vasaros dienomis čia pat galima pūkštelėti į šiltą ežero vandenį ir pasimėgauti smėlėtu paplūdimiu, o ištisus metus – pailsėti ir pasivaišinti jaukiame parko restoranėlyje.

 

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija ,Rinktinės 50, LT-09318 Vilnius
tel.: (8-5) 275 1961
faks.: (8-5) 275 1990
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188708224
Sprendimas: UAB Interneto svetainiu dizainas